مروری بر دوبرال

انحراف چشم تا چه زمانی قابل درمان است؟

انحراف چشم

آیا انحراف چشم در هر سنی قابل درمان است؟

انحراف چشم یکی از مشکلات چشم و عیوب انکساری می باشد که اکثرا بر این باور هستند که این مشکل باید در سن پایین درمان شود در غیر این صورت دیگر درمان پذیر نیست.اما این درمان می تواند در هر سنی صورت بگیرد.این درمان با جراحی  بر روی شبکیه انجام می شود که می تواند کمک بسزایی در درمان داشته باشد.

انحراف چشم قابل درمان است
دکتر فریبا قاسمی افزود: در کودکان معمولا اگر مشخص شود که مشکل انحراف چشم آن‌ها مربوط به عیوب انکساری چشم است، از طریق تجویز عینک آن را درمان می‌کنند که این روش علاوه بر رفع انحراف چشم، تنبلی آن را نیز مرتفع خواهد ساخت.

وی تشریح کرد: این کودکان هر چند وقت یکبار باید برای معاینه مجدد مراجعه کنند تا میزان انحراف و حرکت‌های چشم در جهات مختلف و عصب‌های چشم بررسی شود تا در صورت نیاز به بررسی بیشتر در مورد وجود مشکلات دیگر، اقدامات لازم به عمل آید.

این متخصص چشم و شبکیه اظهار کرد: در دیگر افراد و یا کودکان چنانچه مشکل عیوب انکساری علت انحراف چشم نباشد و در بررسی‌ها مشخص شود که مربوط به مشکلات شبکیه است شبکیه چسبانده می‌شود و یا در صورت وجود تومور، اقدامات لازم در زمینه برداشتن تومور انجام خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه مهمترین کار در مورد انحراف چشم، بررسی دقیق در مورد علت انحراف بوجود آمده در چشم است، عنوان کرد: آخرین راه درمان در صورتی که راه‌های ذکر شده کاربردی نباشد، جراحی است  که در صورت کاربردی نبودن هیچ‌کدام از راه‌های درمان ذکر شده، فرد مورد عمل جراحی قرار خواهد گرفت.

منبع: salamatonline.ir

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس