مروری بر دوبرال

با میگرن در مسافرت چگونه برخورد کنیم؟

پرخوابی,کم‌خوابی,سردرد ,تغذیه,سلامت جسمی,میگرن در مسافرت,میگرن ,مبتلایان به میگرن,علائم میگرن

توصیه هایی برای مبتلایان به میگرن در سفر

حملات و سردردهای میرگنی یکی از انواع دردها می باشد که می تواند فرد را در هر شرایط و مکانی درگیر نماید.سردردی شدید همراه با تهوع که با هیچ مشکنی بهبود نمی یباشد و این شرایط زمانی بدتر می شود که شما در سفر باشید و مجبور هستید مدت زمانی در راه بودن را تحمل کرده و هیچ گونه استراحتی برای بهبود نداشته باشید.

مبتلایان به میگرن، در سفر، به برنامه غذایی و خواب خود توجه بیشتری داشته باشند 
میگرن اختلالی با شدت زیاد است که در اثر آن فرد مبتلا شده سردرد میگیرد که این سردرد گاهی اوقات ملایم می باشد و گاهی اوقات شدید. میگرن سیستم عصبی آتونومس را با خودش درگیر میکند و واژه ای یونانی است. افراد میگرنی هر چه فعالیتشان بیشتر باشد سردردها و علائم میگرنشان هم افزایش خواهد یافت و بیشتر می شود.

دکتر محمد حسن پاک‌نژاد، متخصص مغز و اعصاب با توجه به شرایط سفر برای بیماران مبتلا به میگرن، گفت: به این دسته از بیماران توصیه می‌شود برای پیشگیری از تشدید علائم میگرن هنگام سفر به برنامه خواب خود توجه بسیاری داشته باشند، زیرا کم‌خوابی یا پرخوابی موجب بروز سر دردهای میگرنی می‌شود.

وی افزود: تعطیلات و سفر نباید بهانه‌ای برای استراحت یا فعالیت بیش از حد شود، بنابراین به افراد مبتلا به میگرن توصیه می‌شود به برنامه خواب خود توجه داشته باشند.

این عضو هیات مدیره انجمن سردرد ایران خاطرنشان کرد: هم‌چنین بیماران مبتلا به میگرن باید به شدت از پرخوری و یا کم‌خوری خودداری کنند، زیرا تغییر رژیم غذایی نیز موجب تشدید و بروز سردردهای میگرنی می‌شود.

پاک‌نژاد با تاکید براینکه بیماران مبتلا به میگرن باید اعتدال در تغذیه، خوابیدن، فعالیت، استراحت و … را رعایت کنند، تصریح کرد: خستگی بیش از حد نیز موجب بروز سردرد می‌شود به همین دلیل این بیماران بهتر است از فعالیت بیش از حد خودداری و به گونه‌ای سفر کنند که بتوانند در فواصل زمانی مشخص استراحت داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مصرف شیرینجات و تنقلات نیز می‌تواند موجب بروز سردردهای میگرنی شود، یادآور شد: بنابراین این بیماران باید با مشورت پزشک تنقلات و شیرینی مصرف کنند.

منبع: hidoctor.ir

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس