مروری بر دوبرال

با مواد غذایی طبیعی و ارگانیک یبوست را درمان کنید

یبوست

۴ ماده غذایی ارگانیک برای درمان یبوست

معمولا افرادی که دچار یبوست هستند داروهایی برای داشتن دفعی راحت استفاده می کنند که مسهل هستند اما پس از مدتی این داروها نیز دیگر تاثیری ندارند و دوباره فرد مشکلات گذشته را با خود به همراه خواهد داشت.اما با چند ماده غذایی ساده می توانید به راحتی این مشکل را درمان نمایید و آن را رفع کنید.

انجیر
این میوه دارای میزان بالای فیبر و آب به همراه خواص آنتی اکسیدانی است که به عنوان یک ماده خوراکی ضدالتهاب در سیستم گوارش عمل می‌کند. خوردن انجیر میزان بالای فیبر را تامین می‌کند که می‌تواند به عملکرد درست روده و معده کمک کند. به عنوان مثال یک عدد انجیر خشک شده حاوی ۰٫۸ گرم فیبر کامل است. چهار انجیر خشک شده دارای میزان فیبر بیشتر از سه آلو متوسط، یک سیب کوچک، یک پرتقال کوچک یا ۱ ¼ فنجان توت فرنگی تازه است.

پروبیوتیک‌ها
پروبیوتیک‌ها محیط سالمی را در روده ایجاد می‌کنند که به حفظ سلامت دستگاه گوارش بدون مشکلاتی نظیر یبوست یا اسهال کمک می‌کند. غذاهای حاوی پروبیوتیک شامل ماست پروبیوتیک و کلم پخته شده با سرکه است. طبق مطالعه سال ۲۰۱۴، پروبیوتیک‌ها «مدت گذار روده» را تا ۱۲٫۴ ساعت کُند می‌کنند، شمار تعداد دفعات حرکت هفتگی روده را تا ۱٫۳ بار افزایش می‌دهند و به دفع آسان‌تر مدفوع کمک می‌کنند.

سبزییجات برگدار
بدون شک سبزی‌جات برگدار منبع عالی فیبر بوده و حاوی میزان بالای منیزیم هستند. منیزیم الکترولیتی است که دارای خاصیت طبیعی نرم کردن مدفوع است و به جذب آب از روده کمک می‌کند. همچنین در صورت سفت شدن مدفوع این امکان را فراهم می‌کند که به راحتی از روده خارج شود چراکه منیزیم ریلکس کننده طبیعی عضلات است. سبزی‌جات برگدار نظیر اسفناج، شنبلیله، کاهو و کلم بی نهایت غنی از فیبر هستند و می‌توانند به عنوان یک درمان طبیعی مورد استفاده قرار گیرند.

قهوه
خاصیت اسیدی قهوه به تحریک روده کمک می‌کند و در نتیجه عمل دفع به راحتی انجام می‌شود. در حدود ۱۰۰۰ ترکیب در قهوه یافت شده است که هر یک می‌تواند موجب تجزیه موثرتر پروتئین یا افزایش ترشح میزان هورمون‌های cholecystokinin و gastrin که به هضم غذا کمک می‌کنند شود.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس