مروری بر دوبرال

روش درمان درد قفسه سینه در سرماخوردگی

درد قفسه سینه,برونشیت,سرماخوردگی

راه علاج درد قفسه سینه در سرماخوردگی

درمورد درد در ناحیه قفسه سینه در زمان سرماخوردگی و چند روش برای معالجه این عارضه در دوبرال میخوانیم.سرماخوردگی میشود گفت سرچشمه بیشتر مریضی هاست و توصیه میشود این بیماری را دست کم نگیرید.

سرماخوردگی قفسه سینه که همچنین به عنوان برونشیت شناخته می شود، عفونت ویروسی است که ریه ها را تحت تاثیر قرار می دهد. نشانه های سرماخوردگی قفسه سینه عبارتند از تجمع خلط، درد سینه، خس خس سینه و خستگی. هر چند این بیماری می تواند در هر کسی بروز پیدا کند اما افراد سیگاری، کودکان و کسانی که بیماری های قلبی و ریوی دارند بیشتر در معرض هستند. اگر آن را درمان نکنید می تواند بدتر شود. بنابراین ضروری است که در بروز اولین نشانه های بیماری آن را درمان کنید.

سرکوب سرفه کردن با مقدار زیادی دارو
سرفه کردن در سرماخوردگی سینه متداول می باشد زیرا تجمع خلط و موکوس وجود دارد. استفاده از داروهای OTC که به داروهای سرفه اضافه شده اند به درمان سرفه و رفع گرفتگی آن کمک می کنند. داروها را درست استفاده کنید.

از داروهای ضد التهاب برای تسکین درد استفاده کنید. سرفه می تواند درد سینه را تشدید کند و تب در عفونت ها عمومی است. یک داروی سرماخوردگی یا یک مسکن انتخاب کنید و یا یک داروی ضد التهاب مثل ایبوپروفن برای تسکین درد استفاده کنید.

برای رفع گرفتگی سینه نوشیدنی بنوشید. موکوس ها در سینه به دام افتاده و باعث گرفتگی می شوند و می توانند سرفه و خس خس سینه را ایجاد کنند. نوشیدنی زیادی مثل آب، چای گرم، سوپ و آب میوه را برای از بین بردن موکوس استفاده کنید.

برای پیدا کردن، نیروی دوباره، استراحت کنید. استراحت کردن در زمان مبارزه با سرماخوردگی سینه و دیگر عفونت ها امری ضروری است چرا که به بدن شما شانس درمان شدن می دهد. با مدرسه یا محل کار خود تماس گرفته و چند روزی را مرخصی بگیرید و استراحت کنید و به بدن خود کمک کنید که با عفونت مبارزه کند.

دستگاه مرطوب کننده محیط ( humidifier ) را روشن کنید. از بخور آن برای افزایش رطوبت هوا استفاده کنید تا تراکم سینه تان کاهش یابد.

به سینه خود بخور بدهید. بیشتر از حد معمول و سخاوتمندانه در طول روز از بخور سینه استفاده کنید تا ریه هایتان را تمیز کند و جلوی سرفه تان را بگیرد. آن را درست استفاده کنید.

منبع:دکترسلام

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس