مروری بر دوبرال

علل نارسایی قلبی و درمان آن

شیمی‌ درمانی,اختلالات دریچه‌ای قلب,درمان دارویی,علل نارسایی قلبی ,نارسایی قلبی ,پرفشاری خون

نارسایی قلب, علت و درمان

نارسایی قلبی می تواند یک بیماری مادرزادی باشد و یا می توان یک بیماری اکتسابی باشد که به دلیل بیماری های ویروسی و یا پرفشاری خون و یا گرفتگی عروق کرونر به وجود بیاید.درمان این مشکل می تواند از موراد دارویی آغاز شود و در نهایت و در شرایط حاد تحت جراحی قرار گیرد.همچنین محدودیت هایی وجود دارد که این افراد ملزم به رعایت آن می باشند.

آیا نارسایی قلب تنها با دارو درمان می شود؟
نسیم نادری، عضو هیات علمی مرکز آموزشی تحقیقاتی درمانی قلب و عروق شهید رجایی‌، گفت:شایع‌ترین علت نارسایی قلب پرفشاری خون و بیماری های عروق کرونر است، ولی علل دیگری نیز برای نارسایی قلب وجود دارد.

به طورمثال، برخی از عفونت های ویروسی می‌توانند التهاب عضله قلب و به دنبال آن نارسایی قلب ایجاد کنند ،برخی از انواع نارسایی قلب جنبه ژنتیک داشته و بیمار به خاطر داشتن یک ژن غیر طبیعی دچار اختلال در عضله قلب و به دنبال آن نارسائی قلبی‌ می‌شود و توصیه پزشکان این است که خانواده بیماران که دچار انواع  نارسائی قلبی با منشا ژنتیک هستند نیز حتما مورد بررسی های لازم  قرار بگیرند، تا در صورت داشتن مشکل مشابه، با درمان سریع، جلوی پیشرفت بیماری را بگیرند.

علت دیگر این بیماری، مصرف مشروبات الکلی همچنین مصرف مواد نیروزا و هورمون های غیر مجاز است که در باشگاه‌های بدنسازی مورد استفاده قرار می گیرند. مواد مخدر و روان گردان که متاسفانه مصرف آن ها در جامعه رو به افزایش است نیز از علل نارسایی قلب هستند.

یکی دیگر از علل این بیماری، برخی از انواع  شیمی‌ درمانی است که برای بیماران سرطانی تجویز می‌شود که البته پزشکان متخصص سرطان از این موضوع به خوبی آگاه بوده و چنانچه داروهای ایجاد کننده نارسایی قلب برای بیمار لازم باشد، اقدامات لازم برای بیماران قبل و بعد از شیمی درمانی انجام شده و بیماران تحت نظر متخصصین قلب قرار می‌گیرند.

روش‌های درمان نارسائی قلب
در ابتدا باید با روش های تشخیصی علت نارسایی قلب را مشخص کرده و بر اساس تشخیص، درمان مناسب را انجام داد. مثلا برای فردی که دچار گرفتگی رگ های کرونر قلب است با کمک آنژیوپلاستی و روش های دیگر می‌توان خون‌رسانی به عضله قلب را بهبود بخشید و یا در موارد اختلالات دریچه‌ای قلب، با کمک روش‌های جراحی جلوی پیشرفت نارسائی قلب را گرفت.

در کنار این موارد مهم‌ترین مرحله، درمان دارویی نارسائی قلبی است که با توجه به شدت علائم بیمار و نوع نارسائی قلب، درمان داروئی باید در مرحله اول تشخیص برای بیمار شروع شود و در کنار آن اصلاح سبک زندگی، رژیم غذایی مناسب و کم نمک و فعالیت بدنی مناسب با وضعیت بیمار نیز توصیه می‌شود.

روش دیگر درمان نارسائی قلب گذاشتن وسیله های خارجی، مانند باتری، دستگاه شوک دهنده و دستگاه های کمک کننده به گردش خون است. که البته برای استفاده از این وسایل بیمار باید شرایط لازم را داشته باشد.
منبع:shafaonline.ir

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس