مروری بر دوبرال

رژیم غذایی مناسب برای سندرم پیش از قاعدگی

مجموعه : بهداشت زنان

سندرم پیش از قاعدگی

غذاهای مفید برای سندرم پیش از قاعدگی

سندرم پیش از قاعدگی یکی از نشانه های قبل از شروع دوره قاعدگی می باشد که به دردهای دید شکمی منجر می شود و باعث سدرد و تغییر خلق و خوی افراد می شود اما می توان با مصرف برخی مواد غذایی این علائم را تا حدودی کاهش داد و بهبود بخشید.با ما همراه باشید.

کره بادام زمینی:
اگر نتوانستید در طول دوران قاعدگی خلق و خوی مثبت و خوب خود را حفظ کنید، بادام زمینی و کره بادام زمینی یک ماده بسیار مهم برایتان خواهد بود. بادام زمینی سرشار از ویتامین B6 و منیزیم است. منیزیم با تنظیم سروتونین ( تثبیت کننده طبیعی خلق و خو که با افسردگی مبارزه می کند) می تواند به بهبود خلق و خو کمک نماید. ویتامین B6 نیز می تواند در تولید ملاتونین نقش داشته باشد. همانطور که می دانید ملاتونین هورمونی است که به تنظیم عملکرد خواب در بدن کمک می کند. افزایش مصرف منیزیم، کلسیم و ویتامین B6 می تواند گرفتگی شکمی را متوقف کند یا کمتر نماید.

حبوبات:
حبوبات سرشار از ویتامین B و ریبوفلاوین هستند که تحقیقات انجام شده بر روی آن ها نشان می دهد می توانند از بروز و توسعه سندرم پیش از قاعدگی در زنان مفید باشند. مطالعه انجام شده در دانشگاه ماساچوست نشان می دهد زنانی که ۱.۹ میلی گرم از تیامین و ۲.۵ میلی گرم از ربیوفلاوین را در روز مصرف می کنند کمتر در معرض سندرم پیش از قاعدگی قرار می گیرند. سعی کنید روزانه یک وعده ۳ اونسی از گوشت و یک پیمانه از حبوبات را مصرف کنید.

اسفناج:
اگر از سندرم پیش از قاعدگی و آکنه مرتبط با آن رنج می برید، سعی کنید اسفناج بیشتری بخورید. این سبزیجات دارای ویتامین A بسیار بالایی هستند و همین امر به مبارزه با آکنه، پوست خشک و سایر مشکلات کمک می کند و می تواند در برابر اشعه ماوراءبنفش محافظت نماید. اسفناج همچنین منبع غنی از کلسیم محسوب می شود و بر اساس یکی از مطالعات انجام شده می تواند نشانه های این سندرم همچون سردرد، گرفتگی، تغییر خلق وخو و هوس خوردن برخی از مواد غذایی را تا نصف کاهش دهد.

ماهی سالمون:
اگر در این دوران انرژی تان کاهش پیدا می کند ماهی سالمون می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. اگر با استرس درگیری هستید نیز می توانید از این ماهی به خوبی استفاده کنید. ماهی سالمون سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است و می تواند به بهبود خلق و خو و عملکرد مغز کمک کند. این ماهی که سطح بالایی از ویتامین D را دارد می تواند به کاهش استرس و تنش کمک کند.

شکلات تلخ:
اگر در طول دوران قاعدگی خود هوس شکلات تلخ کرده اید می توانید آن را مصرف کنید. شکلات تلخ سرشار از آنتی اکسیدان هاست و می تواند جریان خون را افزایش دهد و فشار خون را پایین تر بیاورد. این ماده منبع غنی از منیزیم است و همین امر به بهبود خستگی و تحریک پذیری نیز کمک می کند.

موز:
برخی از زنان در دوران قاعدگی و قبل از آن دچار گرفتگی عضلات شکم می شوند. سعی کنید موز را در این بازه زمانی به رژیم غذایی خود بیفزایید. موز سرشار از پتاسیم است و می تواند با این گرفتگی ها مبارزه کند.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس