مروری بر دوبرال

سفید کردن دندان ها با روش های طبیعی

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها با این مواد طبیعی امکان پذیر است؟

 سفید کردن دندان از جمله راه هایی برای زیباتر شدن لبخند و همچنین زیباتر شدن چهره ما می باشد که افراد معمولا این کار را در مطب های دندان پزشکی با صرف هزینه انجام می دهند اما می توانید به صورت طبیعی نیز این کار را انجام دهید.

سفید کردن دندان ها : عوامل موثر و غیر موثر
لبخند شما می تواند خیلی تاثیر گذار باشد، اما اگر دندان های زیبا و سفیدی نداشته باشید، مطمئنا لبخند تاثیر گذاری نخواهید داشت. به علاوه هزینه های دندانپزشکی خیلی بالاست.

برخی روش های درمانی طبیعی در خانه می توانند به طور موثر و بدون خطر به سفید شدن دندان هایتان کمک کنند. لازم است بهترین روش را برای خودتان پیدا کنید.

سفید کردن دندان ها با نخ دندان و مسواک زدن
بهداشت دهان و دندان یک روش موثر برای حفظ سلامت دهان و زیبایی لبخند است. خمیر دندان ها می توانند جرم ها را به نرمی از روی سطح دندان ها بردارند. خمیر دندان های سفید کننده با ترکیبات بیشتر همین کار را می کنند و تاثیری بر درخشان شدن یا سفید شدن دندان ها ندارند. نخ دندان می تواند ذرات غذا و باکتری هایی را از لای دندان ها خارج کند که سفت شده و به پلاک دندان تبدیل می شوند. پلاک ها باعث می شوند دندان ها تیره تر به نظر برسند.

سفید کردن دندان ها با استقاده از روغن های گیاهی
تکنیک استفاده از روغن های گیاهی در طب آیورودا Ayurvedic medicine بسیار محبوب است. در این روش از یک قاشق غذا خوری روغن (مانند روغن کنجد، روغن نارگیل یا روغن زیتون) استفاده می کنید، روغن را به دندان های خود مالیده و به مدت ۲۰ دقیقه منتظر می شوید تا باکتری ها از دندان ها جدا شوند. بررسی هایی که اخیرا انجام شده اند، نشان داده اند که استفاده از روغن نارگیل می تواند از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کند، اما هیچ مدرک علمی در مورد تاثیر روغن نارگیل بر سفید شدن دندان ها وجود ندارد.

*طب آیورودا Ayurvedic medicine : آیورودا یک روش درمانی قدیمی هندی است، فلسفه آیورودا (علم زندگی و عمر طولانی ) مشتمل بر یک سری معالجات شامل گیاهان دارویی ،‌ تغییر رژیم غذایی ، مراقبه ، رایحه درمانی ،ماسـاژ و حرکات یوگا برای نگهداری یا بازیابی سـلامتی ا ست .

سفید کردن دندان ها با جوش شیرین
جوش شیرین علاوه بر اینکه در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد، یک ساینده ملایم است که می تواند لکه ها را نیز از بین ببرد. می توانید از جوش شیرین به شکل خمیر استفاده کنید، اما احتمالا از خمیر دندان حاوی جوش شیرین یا بی کربنات سدیم نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد. بررسی ها نشان داده اند محصولاتی که حاوی بی کربنات سدیم هستند، به مرور زمان بر روی لکه های سطحی تاثیر می گذارند.

سفید کردن دندان ها با سیب و آناناس
اسید مالیک Malic acid موجود در سیب باعث افزایش بزاق دهان می شود تا اسیدها را برطرف کند. خمیر دندان های حاوی بروملائین bromelain، ترکیبی که در آناناس وجود دارد، به سفید شدن دندان ها کمک می کند. اما شواهدی وجود ندارد که نشان دهد خوردن این میوه ها سبب درخشان شدن دندان هایتان شود. مطالعاتی که در این باره انجام شد نشان داد که مسواک زدن با ترکیبی از آنها به همراه جوش شیرین تاثیر سفید کنندگی ندارد.

آب اکسیژنه یا پراکسید هیدروژن
این ماده یک عامل سفید کننده است که در بسیاری از مواد سفید کننده خانگی وجود دارد.این ماده در حقیقت رنگ دندان را تغییر می دهد. پژوهشی در این باره نشان داد که استفاده از یک ژل حاوی ۶ درصد آب اکسیژنه بعد از ۲ هفته تغییر قابل توجهی در دندان ها ایجاد می کند. بطری های ارزان قیمتی که می توانید از داروخانه تهیه کنید، معمولا حاوی درصد پایین تری آب اکسیژنه هستند. انجمن دندانپزشکی امریکا می گوید این ماده ممکن است قبل از سفید کردن دندان ها لثه ها را تحریک کند.

سفید کردن دندان ها با سرکه سیب
گفته می شود قبل از مسواک زدن مقداری سرکه سیب در دهان قرقره کنید تا باکتری های دهان از بین بروند و دندان ها سفیدتر شوند. اما بررسی های انجام شده این ادعا را تایید نمی کنند. نباید انتظار داشته باشید سرکه سیب بتواند دندان ها را سفید کند.

سفید کردن دندان ها با زردچوبه
گفته می شود این ادویه گرم و تلخ که به عنوان یک طعم دهنده استفاده می شود می تواند دندان ها را هم سفید کند. این ادعا در مورد خردل هم وجود دارد. اما در رابطه با این ادعاها تحقیقات علمی اثبات شده ای وجود ندارد، پس عجله نکنید.

برای سفید کردن دندان ها مراقب آنچه می خورید باشید
گفته می شود این ادویه گرم و تلخ که به عنوان یک طعم دهنده استفاده می شود می تواند دندان ها را هم سفید کند. این ادعا در مورد خردل هم وجود دارد. اما در رابطه با این ادعاها تحقیقات علمی اثبات شده ای وجود ندارد، پس عجله نکنید.

برای سفید کردن دندان ها مراقب آنچه می خورید باشید

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس