مروری بر دوبرال

کارهای مربوط به بهداشت شخصی را چه موقع انجام دهیم

متخصصان پوست,ترشح بزاق, نخ دندان,پوسیدگی دندان,دهان شویه ,کارهای مربوط به بهداشت شخصی

هر چند وقت یکبار ها؟ برای امور بهداشت شخصی

رعایت بهداشت فردی جزیی از زندگی شخصی ما و همچنین زندگی اجتماعی ما می باشد.کارهایی که به عنوان نظافت شخصی انجام می دهیم مه برای سلامت ما مفید می باشد.اما بهتر است این کارهای نظافتی را چه موقع و چند روز یکبار تکرار نماییم؟در ادامه به بررسی امور نظافتی خواهیم پرداخت.

رعایت بهداشت شخصی
برای زندگی در اجتماع، باید برخی از آداب و اصول اولیه زندگی اجتماعی را رعایت کرد، بهداشت شخصی یکی از این آداب است که البته برای سلامت خود فرد هم ضروری است.
به عنوان مثال احتمالا همگی ما در منزل و یا محل کار خود، دهان شویه و مسواک داریم و از آنها استفاده می کنیم، اما ممکن است بدرستی ندانیم که بهتر است کی و چند بار در روز از آنها استفاده کنیم یا اینکه، آیا می توانیم هر دو را پشت سر هم به کار ببریم؟
در این نوشته و با استفاده از آخرین توصیه های پزشکان و متخصصان، درخواهید یافت که بهترین زمان ها و دفعات لازم برای استفاده روزمره از لوازم بهداشتی تان کِی و چند بار در روز است. با هم سئوالات رایج در این ارتباط را مرور خواهیم کرد.

 

هر چند وقت یک بار باید موها را شست؟
کوتاه ترین پاسخ به این سئوال این است که هیچ کس لازم نیست که هر روز موهایش را بشوید. علاوه بر این پاسخ این سئوال مستقیما با نوع پوست شما در ارتباط است. اگر پوست بدن تان نرمال یا خشک است، شستن موهای تان یک یا دو بار در هفته کفایت می کند.

هر چند وقت بک بار باید دندان ها را مسواک زد؟
انجمن دندانپزشکان آمریکا توصیه می کند روزی دو بار و به مدت دو دقیقه دندان های تان را مسواک بزنید. همچنین آنها زمان دقیقی را برای این کار تعیین نکرده اند.
اگر یکی از این دفعات پیش از خوابیدن باشد بسیار خوب است، چرا که در هنگام خواب به علت کاهش میزان ترشح بزاق، زمان بهتری برای ایجاد حفره هایی در میان دندان های تان است.

بهترین زمان استفاده از مام و اسپری چه موقع است؟
بهترین زمان می تواند قبل از به خواب رفتن باشد. زمانی که شما در هنگام صبح به زیربغل تان اسپری می زنید، پیش از آنکه این مناطق فرصت عرق کردن پیدا کنند، راه های تعرق را با زدن اسپری می بندید. اگر این کار را قبل از خوابیدن انجام دهید نگران روز بعد نباشید، چرا که معمولا تا ۲۴ ساعت دوام دارند.

هر چند وقت یک بار باید حمام کرد؟
بسیاری از ما بیش از اندازه لازم دوش می گیریم. متخصصان پوست می گویند، تنها لازم است که هر دو یا سه روز یک بار دوش بگیریم. البته این موضوع به مکان زندگی و میزان فعالیت بدنی تان هم وابسته است.

سئوال مرتبط دیگر این است که بهتر است شب دوش بگیرم یا روز؟ جواب این سئوال هم به نوع پوست تان وابسته است. اگر پوست بدن تان چرب است گزینه بهتر این است که شب ها دوش بگیرید.

 

هر چند وقت یک بار باید دندان ها را نخ کشید؟
انجمن دندانپزشکی آمریکا یک بار در روز را پیشنهاد می کند. اما در مطالعه ای که در سال گذشته انجام شده بود، این نتیجه بیان شد که موثر بودن استفاده از نخ دندان مورد بررسی و پژوهش های علمی قرار نگرفته است ولی اثر آن را بر سلامت دندان ها نمی شود نادیده گرفت.

آیا باید از دهان شویه استفاده شود؟
بر اساس داده های انجمن سلامت انگلستان، استفاده از دهان شویه هایی که در آنها فلوراید وجود دارد می توانند برای جلوگیری از پوسیدگی های دندان موثر باشند اما این کار را نباید بلافاصله بعد از مسواک زدن انجام داد. همچنین احتیاجی نیست که هر روز از دهان شویه استفاده کنید و بیشتر می تواند به عنوان جایگزینی برای مسواک زدن به شمار آید.

هر چند وقت یک بار باید ناخن ها را گرفت؟
البته بستگی دارد تا چه اندازه بخواهید ناخن های تان را بلند نگه دارید. اما یک بار در هفته می تواند گزینه خوبی باشد. بهترین زمان هم می تواند زمانی باشد که آنها مرتب به نظر نمی رسند. حتما دقت داشته باشید که حتما لبه های دندانه دار و تیز ناخن ها را سوهان بکشید.

هر چند وقت یک بار باید عینک را تمیز کرد؟
بر اساس داده های بدست آمده از انجمن چشم پزشکان استرالیا، از روی وضوح آن می توانید این زمان را دریابید. اگر جلوی دیدتان را گرفته آن را پاک کنید و هرگز برای این کار از تی شرت تان استفاده نکنید.

لازم نیست که حتما اسپری های مخصوص تمیز کردن عینک را داشته باشید، می توانید با صابون مایع و آب آن را شسته و با پارچه کتان به خوبی خشکش کنید.

هر چند وقت یک بار باید تیغ مخصوص اصلاح را عوض کرد؟
پاسخ به این سئوال بستگی به نوع تیغی دارد که آن را به کار می برید اما زمانی که احساس کردید که روی پوست تان کشیده می شود آن را دور بیاندازید. برای افزایش عمر تیغ، پس از هر بار مصرف آن را به خوبی با آب داغ بشویید و اجازه دهید که به خوبی خشک شود چرا که با اینکار از زنگ زدن تیغه آن جلوگیری به عمل خواهید آورد.

منبع: rooziato.com

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس