مروری بر دوبرال

به نظافت و بهداشت این لوازم نیز دقت نمایید

بهداشت

این وسایل را حتما بشویید

به طور معمولا فراد به بهداشت خانه و آشپزخانه خود اهمیت می دهند.سرویس بهداشتی را همیشه تمیز می کنند و دوست دارند در واقع خانه برق بزند اما در واقع به بهداشت برخی لوازم اصلا اهمیت داده نمیشود مانند بهداشت مسواک و ظرف نگهدارنده آن و یا بهداشت کالای خواب و از همه مهمتر گوشی تلفن همراه.

این ۵ وسیله در خانه تان که حتما باید شسته شوند!!
• بالش ها
آیا تاکنون با بینی گرفته یا سردرد خفیف از خواب بیدار شده‌اید؟ نتایج مطالعه ای درباره بالش های نو و بالش های قدیمی نشان می دهد که حداقل یک یا دو نوع باکتری مربوط به آسم یا بیماری‌های دیگر در هر دو نوع بالش وجود دارد. برخی از بالش‌ها نیز ده‌ها نوع موجود چندش آور داشته است. سلول‌های مرده پوست، کرم‌های ریز، خاک و قارچ نیز در بالش‌ها پنهان است. همچنین موضوع تعجب آور دیگر این است که بالش های مصنوعی نسبت به بالش های طبیعی آلودگی‌ بیشتری دارد.

چگونه بالش ها را تمیز کنیم
نحوه تمیز کردن بالش‌ها به نوع بالش بستگی دارد. اگر بالش از پر پرندگان پر شده است، باید آن را به خشک شویی بدهید. این کار زمینه حساسیت را از بین خواهد برد. بالش‌های مصنوعی را نیز می‌توان در ماشین لباس شویی شست. قبل از این کار برچسب راهنمای شست وشو روی بالش را بخوانید.

• ظرف نگه دارنده مسواک ها
طبق گزارشی، ۲۷ درصد ظروف نگه دارنده‌ مسواک، به باکتری های بیماری زا مانند استافیلوکوک آلوده است؛ استافیلوکوک‌ها بیماری‌های گوناگونی مانند عفونت های پوستی موضعی مانند گل مژه را در انسان و حیوانات ایجاد می‌کند. همچنین این گزارش نوع ناشناخته ای از باکتری های مرتبط با اشریشیا کُلی یا E. coli را شناسایی کرد. در واقع محققان پس از انجام آزمایش‌های مختلف به این نتیجه رسیدند که ظرفی که مسواک های خود را در آن می‌گذارید، آلوده ترین محل در سرویس بهداشتی است.

چگونه ظرف نگهداری مسواک ها را تمیز کنیم
محققان توصیه می‌کنند ظرف نگه دارنده مسواک را با آب داغ و صابون بشویید یا دو بار در هفته آن را در ماشین ظرفشویی بگذارید تا شسته شود.

• گوشی همراه
گوشی همراه در همه جا همراه شماست، روی میز و پیشخوان‌های مراکز عمومی گذاشته می شود و معمولاً گرم است؛ همین موضوع زمینه‌ مناسبی را برای رشد باکتری ها و میکروب ها فراهم می کند. گوشی همراه شما آهنربای میکروب و آلودگی است. صفحه شیشه‌ای صاف و صیقلی آن در واقع انتقال‌دهنده‌میکروب‌هاست.

چگونه گوشی همراه را تمیز کنیم
برای تمیز کردن گوشی همراه دستمال‌ های ضدعفونی‌کننده بهترین گزینه محسوب می‌شود. گوشی خود را خاموش کنید و دستمال بکشید. تا زمانی که نم دستمال روی آن خشک نشده است، گوشی را روشن نکنید.

• بندهای کفش
بندهای کفش‌ها نزدیک زمین است و آلودگی‌ها و کثیفی‌های خیابان روی آن‌ها می‌نشیند. طبق یک تحقیق، کفش‌ها و بندهای آن میلیون‌ها ریزسازواره مانند ویروس‌ها و تک‌یاخته‌ها را در خود جای داده‌ است.

چگونه بند کفش را تمیز کنیم
بندهای کفش خود را داخل آب داغ و صابون بگذارید یا زمانی که لباس‌هایتان را می‌شویید، آن‌ها را نیز در ماشین لباس شویی بگذارید. به خاطر داشته باشید که بند کفش ممکن است به دور همزن ماشین لباس شویی بپیچد، این موضوع برای ماشین‌های نیمه‌خودکار صدق می‌کند. برای جلوگیری از این اتفاق، آن‌ها را داخل روبالشی یا جوراب بگذارید.

• کیف دستی
کیف دستی شما نیز همه جا همراه شماست و هر روز حداقل چندبار در مکان‌های عمومی قرار می‌گیرد. طبق مطالعه ای در بریتانیا، یک کیف‌دستی معمولی از سرویس بهداشتی یک اداره معمولی کثیف‌تر و آلوده‌تر است. بخش‌های آلوده‌تر کیف‌دستی بخش دستگیره و ته کیف است.

چگونه کیف دستی را تمیز کنیم
تمیز کردن کیف‌ دستی به جنس آن بستگی دارد؛ اما بیشتر آن‌ها را می‌توان با دستمال مرطوب یا آب و صابون تمیز کرد. اگر جنس کیف شما پارچه‌ای است، بهترین گزینه خشکشویی است.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس