مروری بر دوبرال

نمک و فلفل پاش کثیف ترین لوازم روی میز رستوران

لوازم روی میز رستوران

هرگز در رستوران روی غذایتان فلفل نریزید!!!

شاید جزو افرادی باشید که دوست دارید بر روی غذای خود فلفل بپاشید و معمولا در رستوران همیشه فلفل پاش در دست ماست اما باید بدانید این موضوع می تواند باعث بیماری شما شود.جالب است بدانید نمک و فلفل پاش از آلوده ترین لوازم روی میز رستوران هستند.

کثیف ترین وسایل روی میز در رستوران
احتمالا از قبل شنیده اید که، منو یکی از کثیف ترین وسایل یک رستوران است که حدود ۱۸۵۰۰۰ باکتری را در خود جای داده است (که ۱۰۰ برابر بیشتر از باکتری های موجود در نشیمنگاه توالت است). در کمال تعجب باید بگوییم که، دومین گزینه در لیست کثیف ترین وسایل یک رستوران دستشویی نیست، بلکه درست روی میزتان قرار گرفته است.

قبل از این که فلفل پاش را بردارید به این فکر کنید که چند نفر قبل از شما آن را برداشته اند. آیا به نظرتان تمیز است؟ آیا چسبناک است؟ متاسفانه عدم رعایت نظافت فلفل پاش و … در رستوران ها یک امر غیر معمول نیست. این مشکل برای نمک پاش، شکر پاش، پنیر پاش و سایر وسایلی که روی میز قرار می گیرند هم صدق می کند، فقط فلفل در رقابت بین تکثیر باکتری های روی سطح فلفل پاش بقیه ی وسایل را شکست می دهد. بر اساس مطالعه انجام شده توسط اخبار ABC، به طور میانگین باکتری های روی یک فلفل پاش حدود ۱۱۶۰۰ عدد تخمین زده می شوند.

به گفته جوناس سیکلر (Jonas Sickler) مدیر عملیاتی موسسه ایمنی مصرف کننده (ConsumerSafety)، بیشتر نمک پاش ها و فلفل پاش ها فقط در صورتی که ظاهرشان کثیف شده باشد، تمیز می شوند، حتی در این زمان هم برای تمیز کردن آن ها فقط از یک پارچه مرطوب که گارسون ها در جیب شان نگه می دارند استفاده می شود. البته به ندرت هم پیش می آید که بعضی رستوران ها نمک پاش ها و فلفل پاش ها را جمع کرده، خالی کرده و بشویند.

یکی از حقایق دیگر این است که والدین، برای سرگرم کردن بچه های نوپای خود اجازه می دهند که با نمک پاش ها و فلفل پاش ها حین غذا خوردن بازی کنند و این به این معناست که این وسایل آغشته به بزاق و هر چیزی که روی دستان کودکان باشند، هستند که به جمع شدن میکروب روی سطح شیشه ای آن ها سرعت می بخشد.حتی افرادی که نمی خواهند غذای خود را طعم دار کنند هم آن ها را در اطراف میز حرکت می دهند، نکته ای که به خصوص در فصول ابتلا به آنفولانزا باید در نظر داشته باشیم.

علاوه بر باکتری، فلفل پاش ها و وسایلی از این قبیل در رستوران با خطرات آلرژی همراه هستند. این وسایل می توانند به صورت اتفاقی هنگام نمک یا فلفل زدن در غذایتان بیوفتند. اگر غذایی که قبلا در میز شما صرف شده نمک پاش را مثلا به میگو آلوده کرده باشد و شما به این غذای دریایی آلرژی داشته باشید ممکن است برایتان خطر ساز شود.

به جای استفاده از فلفل پاش روی میز در صورتی که تمایل دارید غذایتان تند شود از آشپز بخواهید این کار را در آشپزخانه انجام دهد. در مورد نمک هم بهتر است از این فرصت برای کم کردن مصرف سدیم استفاده کنید. مطمئن باشید که بدن تان در سنین بالاتر در این مورد از شما سپاسگذار خواهد شد.

تعدادی دیگر از موارد شکه کننده آلوده به باکتری در رستوران ها عبارتند از لیمو و یخ، که در چندین کافی شاپ انگلستان باکتری های مدفوع رویشان مشاهده شده است.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس