مروری بر دوبرال

تاثیر رنگ بر تصادف خودرو

سرگرمی,تاثیر رنگ بر تصادف خودرو,خودروهای نقره ای رنگ,تصادف خودرو, رنگ خودرو

اگر ماشین شما این رنگی است بیشتر تصادف می کنید!

رنگ خودرو می تواند بر میزان تصادفاتی که رخ می دهد موثر باشد.اغلب ما هنگام خرید خودرو تنها رنگی که مورد علاقه خودمان است را مد نظر میگیریم . در واقع به این موضوع دقت نمی کنیم که برخی رنگ ها میزان تصادفات بیشتری را شامل می شوند و بیشتر از سایر خودروها به تعمیرگاه می روند.

کدام رنگ ماشین باعث تصادف بیشتر می شود؟!
برخی رنگ‌ها باعث می‌شوند شیئ مورد نظر بهتر و بیشتر دیده شود و اگر قرار باشد یک دستگاه خودرو جدید بخرید، بهتر است به این مسئله توجه کنید که رنگ اتومبیل شما و نحوه دیده شدن آن توسط رانندگان و عابران پیاده می‌تواند روی کاهش احتمال تصادف تاثیر بگذارد.

برای بسیاری از افراد رنگ خودرو اهمیت زیادی دارد و البته مردم سعی می‌کنند رنگ اتومبیل جدید خود را برحسب سلیقه و علاقمندی خود انتخاب کنند. در این زمینه ممکن است چند هزار دلار هزینه بیشتر پرداخت شود تا فرد اتومبیل جدید را با رنگ دلخواه خریداری کند.

بیشتر شرکت‌های تولیدکننده خودرو برحسب میزان فروش خود رنگ مدل‌های بعدی را انتخاب می‌کنند تا به نیاز مشتریان بیشتر پاسخ دهند. با این وجود بررسی‌های جدید کارشناسان استرالیایی نشان داده است که رنگ اتومبیل می‌تواند در میزان دیده شدن آن توسط اطرافیان تاثیرگذار باشد و احتمال تصادف را کاهش دهد.

در این بررسی کارشناسان مرکز ChipsAway میزان تصادفات صورت گرفته را متناسب با رنگ خودروها بررسی کردند و در پایان مشخص شد ۹ درصد رانندگان خودروهای قرمز در طول یک سال برای تعمیرات مربوط به تصادف به تعمیرگاه‌ها مراجعه می‌کنند.

آن دسته از افرادی که خودرو خاکستری در اختیار دارند در ۱۴ درصد موارد به دلیل تصادفات رانندگی سراغ تعمیرگاه می‌روند، ۱۸ درصد رانندگان خودروهای آبی سالانه تصادف می‌کنند، رانندگان خودرو مشکی در ۲۱ درصد موارد گزارش تصادفات خود را ثبت کرده‌اند و از بین همه خودروهای نقره‌ای سالانه ۲۴ درصد به دلیل تصادف به تعمیرگاه می‌روند.

منبع: farsnews.com

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس