مروری بر دوبرال

بررسی حمله احتمالی زامبی ها به زمین

نسل زامبی ها ,بیماری زامبی,عفونت زامبی, کره زمین,بررسی حمله احتمالی زامبی ها به زمین

در جنگ بین انسان و زامبی ها چند میلیون نفر از بین می روند؟

در سال های گذشته شاید صنعتا سینما و تلویزیون بسیار به مسائل و جنگ های بین زامبی ها و انسان وارد شده است تا جایی که شاید بسیاری از افراد به این ژانرها علاقه مند شده باشند و همچنین کمپانی های گیم های کامپیوتری نیز سناریو های جالبی برای بازی های خود با کمک این موضوع به ثبت رسانده اند.

جمعیت زمین با وجود زامبی ها چقدر کاهش پیدا می کند؟
تا به حال فکر کرده اید که در نبرد مجازی بین انسانها و زامبی ها چه احتمالات آماری ای وجود خواهد داشت؟موجوداتی غیر واقعی با عنوان زامبی به قدری توسط عوامل هالیوود و افکار خبیثانه آنها در اذهان عمومی برجسته شدند که دانشجویان یک دانشگاه در انگلستان چندین فرضیه برای مقابله با این موجودات خیالی در روز مبادا ارائه داده اند.

گویی آنها هم دچار این توهم شده اند که ممکن است روزی زامبی ها به حقیقت بپیوندند و به سمت انسان ها هجوم بیاورند.یک مقاله ی جدید از دانشجویان دانشگاه لیسستر انگلستان نشان می دهد که اگر زامبی ها در عالم واقعیت وجود داشتند، می توانستند در عرض ۱۰۰  روز جمعیت کره زمین را به ۲۷۳ میلیون نفر انسان سالم تقلیل دهند.

این مقاله در ژرونال دانشگاه لیسستر در بخش مقالات فیزیک منتشر شد و برای اثبات این ادعای آماری از مدلسازی SIR استفاده شد. این مدلسازی برای شبیه سازی اپیدمی شناسی کاربرد دارد که از آن برای محاسبه سرعت شیوع بیماری های همه گیر استفاده می شود.این اولین بار نیست که از استعاره «زامبی» برای محاسبه سرعت و وضعیت شیوع انواع و اقسام بیماری ها استفاده می شود.برای مثال در دسامبر ۲۰۱۵، ژورنال پزشکی انگلستان مقاله ای را با عنوان «عفونت زامبی ها ، همه گیرشدن، درمان و پیشگیری» منتشر کرد.

در آنالیز جدید، دانشجویان دانشگاه لیسستر فرض را بر این گذاشتند که هر زامبی می تواند ۹۰% شانس برای پیدا کردن و مبتلا کردن یک انسان سالم را در طول یک روز داشته باشد.این نرخ رشد برای بیماری زامبی در حدود دوبرابر رشد طاعونی است که در قرن چهاردهم جمعیت اروپا را به نابودی کشاند.همینطور تحقیق کنندگان فرض را بر این گذاشتند که هر زامبی بتواند به مدت ۲۰ روز بدون مغز زندگی بکند و بعد از ۲۰ روز خود به خود از بین برود.با فرض بر اینکه جمعیت جهان را هفت و نیم میلیارد نفر در نظر بگیریم، محققان محاسبه کردند که اگر این ماجرا فقط با یک زامبی شروع شود و با فرض اینکه هیچ نوع محدودیت جغرافیایی برای آنها در نظر نگیریم، جمعیت جهان ظرف مدت ۱۰۰ روز تا حدود ۱۸۱ میلیون نفر نفر تقلیل پیدا می کند و در همین مدت زمان کوتاه ۱۹۰ میلیون زامبی در سراسر جهان پخش می شوند.

اما در یک مدل واقع بینانه تر شانس پیدا کردن قربانی برای زامبی ها را کمتر از ۹۰% در نظر گرفتند، به دلیل اینکه بعد از مدتی از شروع اپیدمی، تعداد انسان های سالم کم میشود، لازم به ذکر است که در این فرضیه احتمال کشته شدن زامبی ها به دست انسان ها را محاسبه نکرده اند که در آن صورت این محاسبات شکل دیگری به خود می گرفت و نتیجه ی متفاوتی داشت.

در تحقیقی دیگر آنها طول عمر زامبی ها را به جای ۲۰ روز به ۱ سال افزایش داده، و در عوض به انسانها ۱۰% شانس برای کشتن یک زامبی در در روز اختصاص دادند. همچنین زاد و ولد عادی انسانها را هم با این حالت در نظر گرفتند که هر زن بالغ بتواند هر ۳ سال یکبار بچه به دنیا بیاورد. در این حالت امید بیشتری برای بشریت بوجود آمد. اگرچه جمعیت بشریت با این مدل هم بعد از مدت کوتاهی به چندصد نفر کاهش پیدا کرد، ولی  تعداد زیادی از زامبی ها بعد از ۱۰۰۰ روز تلف شدند، و ۱۰۰۰۰ روز بعد از شروع اپیدمی، جمعیت انسانها دوباره شروع به زاد و ولد کردند و نسل زامبی ها به طور کامل برداشته شد.

منبع: yjc.ir

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس