مروری بر دوبرال

خوشبخت ترین زن روی زمین

خوشبخت,خوشبختی زن,زن موفق,داشتان,داستان کوتاه

  خوشبخت ترین زن دنیاست

                                                                      

روز خوبی بود. ماسه بازی و سرسره بازی و اسباب بازی و خنده. وسط های روز خوب بود که صدای گریه اش بلند شد. فکر کردم همین که در آغوش بگیرمش و تکرار کنم «الان خوب می شه، الان دردش آروم میشه» خوب می شود، آرام می شود. نشد. صدای گریه بلندتر شد و درد بیشتر. دویدیم سمت بیمارستان، زنی که با صورت بی آرایش و لباس های بی ربط، بچه اش را در آغوش گرفته و دارد به سمت اورژانس بیمارستان می دود، مستاصلی ترین آدم دنیاست. اما مستاصلی ترین آدم دنیا هم هنوز به «چیزی نیست، یک ضرب دیدگی ساده است» امید دارد. دکتر همین که عکسی را دید گفت شکسته. جوری «شکسته» را ادا کرد که انگار دارد راجع به یکی از شش تخم مرغ توی بسته حرف می زند. دکتر ما را به بیمارستانی دیگر و سراغ دکتری دیگر فرستاد.

زنی که بچه درد کشیده اش را در آغوشی می گیرد و می دود سمت اورژانس بیمارستانی دیگر ، امید دارد که همه چیز با فرو ریختن هفتگی در گچ خوب شود. آن زن از غمگین ترین زنان دنیاست. دکتر دوم بعد از دیدن عکسی گفت «باید عمل شه» جوری خبر را داد که انگار گفته باشد «فردا بارونیه»
عمل ؟ فرو ریختن جهان روی سرم را حس کردم. آجرها داشتند روی سرم می ریختند. سنگ ها، ساختمان ها ، میلیاردها آدم، سفید، سیاه، زرد، سرخ. زنی که می فهمد بچه دوساله اش نیاز به جراحی دارد، وحشت زده ترین زن دنیاست. زنی که می بیند فرزندش در حال درد کشیدن است، شک ندارد که حاضر است بمیرد اما او خوب باشد. سالم باشد. بخندد. بدود. زندگی کند.

قبل از جراحی توی گوشش گفتم یک وقت هایی شادی هست اما یک دفعه می رود. ولی مهم این است که همیشه برمی گردد. همیشه. بچه با کلاه زرد اتاق عمل زل زد تو چشمهایم و خندید. بچه نمی دانست از چه حرف میزنم. بچه نمی دانست چه در انتظارش است. بچه را توی بغلم بیهوشی کردند و بردند. بچه را دیدم که می رود. دیدم قلبم دیگر نمی تپد. قلب تپنده ام رفته بود.
دو ساعت بعد، شادی کم کم برگشت. شادی ای همراه با درد و بی حالی. اما مهم این است که برگشت. همان طور که قول داده بودم. زنی که بچه اش را بعد از چنین ماجرایی دوباره در آغوش میگیرد، خوشبخت ترین زن دنیاست

منبع : ناقلا

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس