کاربردهای رنگ مشکی در دکوراسیون خانه

رنگ مشکی در دکوراسیون

۸ کاربرد رنگ مشکی در دکوراسیون داخلی که نمی دانستید!!

 دیوار مشکی رنگ در دکوراسیون خانه شاید در دید و نظر اول آنچنان ایده ای جالب نباشد و احساس کنید که خانه شما را تیره و تاریک می کند اما راهکارها و روش هایی وجود دارد که می تواند در کنار دیوار مشکی اتاق و خانه شما را زیباتر نماید که نیاز به کمی خلاقیت و همچنین استفاده از تکنیک های دکوراسیون می باشد.

۸ قابلیتی که درباره‌ دیوار با زمینه‌ مشکی نمی‌دانستید
در دکوراسیون داخلی یک دیوار را به رنگ مشکی درآوردن می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای باشد، چرا که این رنگ به طرز حیرت‌ انگیزی قابلیت انعطاف‌ پذیری دارد. مشکی می‌تواند اجسام ناخواسته را پنهان کند یا ویژگی‌های خاصی را برجسته نماید. ذات ظریف این رنگ می‌تواند طبق نقشه‌ طراحی داخلی شما، یک فضای مینیمالیسم و یا قدیمی ایجاد کند.

پنهان کردن تلویزیون با دیوار مشکی
اگر تلویزیون‌تان روی یک قفسه دیواری نصب نشده باشد و یا توسط تابلوهای نقاشی با یک دکور گالری مانند و هنری احاطه نشده باشد، یک دیوار خالی با یک تلویزیون تخت توی ذوق می‌زند و می‌تواند بر ظاهر دیوار و در حقیقت اتاق حاکم شود. اما اگر رنگ مشکی را برای دیوارتان انتخاب کنید، تلویزیون تخت سیاه‌ رنگ تقریبا ناپدید خواهد شد.

توصیه‌ طراح
همانطور که در تصویر نشان داده شده است، دیوار مشکی و تلویزیون‌تان را با دکور تیره ستکنید. این کار کمک می‌کند تا توجه از دستگاه‌ رسانه‌ای دور شود.

با دیوار مشکی به یک شومینه‌ دلنشین جلوه دهید
اگر در اتاق‌تان یک شومینه دارید، احتمال می‌رود که المان‌های وابسته به ساختمان مانند دودکش، طاقچه‌ی بالای شومینه یا فضای اطراف را نیز داشته باشید. اگر به دنبال این هستید تا گرمای خود آتش را نیز نمایان و پرجلوه بکنید و یک فضای دلنشین ایجاد کنید، دیوار پشت شومینه و خود طاقچه را مشکی کنید. در این تصویر مشاهده می‌کنید که چطور عمق رنگ مشکی اطراف شومینه به شعله‌های طلایی آتش اجازه می‌دهد تا در مرکز توجه قرار گیرند.

توصیه‌ طراح
همانطور که در تصویر نشان داده شده است ،شومینه‌ و طاقچه‌ی مشکی رنگ‌اش را با لوازم جانبی با رنگ‌های متضاد تزئین کنید، مانند قاب‌عکس‌های متالیک و یا گلدان‌های گل.

با دیوار مشکی هنر خود را به نمایش بگذارید
یک دیوار سفید به سطحی برای به نمایش گذاشتن آثار هنری معروف است اما مشکی نیز به همان اندازه برای به نمایش گذاشتن یک شاهکار هنری، زیبا است. در اینجا می‌بینید که چطور یک دیوار تیره رنگ مانند یک قاب در اطراف اثر هنری قرار می‌گیرد.

توصیه‌ طراح
همانطور که در این اتاق نشان داده شده است، اشیائی را برای نشان دادن روی دیوار مشکی انتخاب کنید که به تختی قاب عکس نیستند. این افکت جالبی است چرا که عمق یک زمینه‌ی تاریک، این اجازه رابه اشیا سه‌ بعدی می‌دهد که روی دیوار در حالت شناور به نظر برسند.

با رنگ مشکی بیشترین بهره را از یک دیوار زاویه‌دار ببرید
اگر دیواری دارید که زاویه‌ای متفاوت نسبت به باقی دیوارهای اتاق دارد، با رنگ مشکی به آن جلوه بدهید. شدت رنگ به زاویه‌ی دیوار جلوه می‌دهد به خصوص اگر در مقابل یک سقف مشکی قرار داشته باشد. دکور نهائی می‌تواند مانند یک مجسمه‌ با اشکال هندسی باشد که دید بیننده را به سمت نوک زاویه هدایت می‌کند.

توصیه‌ طراح
از موقعیت شکل هندسی دیوار مشکی‌تان استفاده کنید و روی سقف یک منبع نوری ثابت نصب کنید که برخلاف زمینه‌ی تاریک، بتابد. در اینجا یک لوستر کروی زیبا و  دیوار زاویه‌‌دار مشکی در کنار یکدیگر باعث شدند تا توجه به ارتفاع اتاق جلب شود.

با رنگ مشکی به دیوار با نمای آجری زیبایی ببخشید
دیوار‌های آجری در هر خانه‌ای یک ویژگی جذاب محسوب می‌شوند. اما اگر دیوار آجری‌تان از لحاظ زیبایی ظاهری وضعیت مناسبی ندارد یا به دنبال ایجاد تغییر هستید، ممکن است بخواهید آن را با لایه‌ای از رنگ مشکی بپوشانید. یک انتخاب خنثی اما غیرمنتظره در حالی که به پیچیدگی اتاق می‌افزاید، اجازه می‌دهد تا بافت آجری دیوار نیز نمایان باشد.

توصیه‌ی طراح
یک دیوار آجری معمولا به رنگ خنثی یا پوست‌ تخم‌مرغی رنگ می‌شود اما اگر شما سطوح بزرگ براق دیگری نیز مانند کانتر‌ها، کابینت‌های شیشه‌ای و دستگاه‌های سخت‌افزاری دارید، دیوار آجری‌تان را مشکی کنید. در این آشپزخانه، کابینت جزیره‌ای و یخچال استیل ضد زنگ، به خوبی با آجرهای براق مشکی ترکیب شده‌اند.

 

به فرزندان‌تان یک دیوار مانند تخته‌ سیاه هدیه کنید
این سطح چند منظوره نه‌ تنها برای کودکان جذاب و فرح‌ بخش است بلکه به والدین هم گزینه‌های زیادی می‌دهد تا دیوار را با گچ‌های رنگی، دستان پرجنب و جوش و آثار هنری فرزندانشان، تزئین کنند.  محبوبیت این رنگ دیوار در بین بچه‌ها این موضوع را نشان می‌دهد که مشکی لزوما تیره و دلگیر نیست و در عوض می‌تواند تبدیل به یک پالت خنثی برای انواع رنگ‌ها و وسایل تزئینی و دکوراتیو، شود.

توصیه‌ طراح
دیوارهای تخته‌ای تنها برای اتاق کودکان نیستند. به دنبال مکان‌های مناسب دیگر مانند این اتاق ناهارخوری بگردید، جایی که تمام خانواده می‌تواند از مزایای یک دیوار تخته‌ای استفاده کند. علاوه بر کاربردی بودن، دیوار به طرز شیک‌ای این فضای کوچک را جدا کرده و به نظر می‌رسد که از سقف شناور شده است.

با رنگ مشکی به روشنایی‌ها قوت ببخشید
مشکی همچنین یک پس‌ زمینه‌ خنثی فوق‌العاده است تا رنگ‌های سرزنده‌ شما را به زیبایی به نمایش بگذارد. رنگ‌های زنده همیشه به راحتی هماهنگ نمی‌شوند و اگر به خوبی ترکیب نشده باشند، جلوه‌ تازه به دوران رسیده و پر زرق و برق به اتاق تان می‌دهند. در این‌جا یک دیوار ساده‌ مشکی به همراه حوله‌های به رنگ روشن، به آسانی سبک این دستشوئی را بالابرده درحالی که زیبایی‌اش را نیز حفظ کرده است.

توصیه‌ طراح
سبک سرزنده را در قسمت‌های دیگر اتاق نیز با استفاده از لوازم جانبی که هماهنگ هستند اما بافت متفاوتی دارند، نشان دهید.

با رنگ مشکی از طرح های مختلف حیوانات استفاده کنید
الگوهای چاپ حیوانات راحت‌ترین راه برای با سلیقه هماهنگ شدن نیستند، به ویژه طرح‌های پلنگ و گورخر که اگر به طور صحیح در اتاق طراحی نشده باشند می‌توانند جلوه‌ای پر زرق و برق، ناموزون و تا حدی قدیمی به اتاق بدهند. این‌جاست که رنگ مشکی زیبا به کمک‌تان می آید. همانطور که در این اتاق ناهارخوری نشان داده شده است (بله، در این عکس تمامی دیوارها مشکی هستند)، اجازه داده شده است تا صندلی‌های گورخری نقطه‌ی عطف و برجسته‌ی اتاق باشند. هیچ زمانی یک دیوار سفید همچین تأثیری را نمی‌گذارد.

توصیه‌ طراح
اشیای دیگری را در اتاق انتخاب کنید تا همان تأثیر الگوهای چاپ حیوانات را داشته باشند. در اینجا، کمان‌های شش ضلعی، طرح گورخری قالیچه را منعکس می‌کنند.

 

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس