مروری بر دوبرال

مهمانی اسکار در اعتراض به محرومیت هنرمندان مسلمان لغو شد

جوایز آکادمی ,فروشنده,سفارت امریکا ,مهمانی اسکار , اعتراض به محرومیت هنرمندان مسلمان

تجمع اعتراضی صداهای متحد مهمانی اسکار را لغو کرد!

آژانس استعدادیابی هالیوود خبر از لغو مهمانی مراسم اسکار برای حمایت از اصغرفرهادی و سایر هنرمندان مسلمان که به دلیل حکم ترامپ شهروندان ۷ کشور از جمله ایران اجازه ورود به آمریکا را ندارد انجام شد.به دلیل این حکم اصغر فرهادی که فیلم فروشنده را در مراسم اسکار امسال داشت نمی تواند در این مراسم حضور پیدا کند.

لغو مهمانی اسکار در اعتراض به ممنوعیت برای فرهادی و هنرمندان مسلمان
اجرای حکم منع ورود پناهجویان و شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران به خاک ایالات متحده با حواشی و جنجال‌های فراوانی در چند هفته اخیر همراه بوده و اعتراض بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی هنری و همچنین چهره‌های سرشناس دنیای سرگرمی را به دنبال داشته است. در حالی‌که اعتراض‌ها به سیاست جنجال‌ساز دونالد ترامپ همچنان ادامه دارد، آژانس استعدادهای هالیوود (UTA) که اصغر فرهادی فیلمساز سرشناس ایران نیز یکی از موکلین این سازمان به شمار می‌رود، تصمیم گرفته با لغو مهمانی سالانه اسکار، در تاریخ ۲۴ فوریه – دو روز پیش از برگزاری مراسم رسمی جوایز آکادمی –  تجمعی اعتراضی را در حمایت از مهاجران برگزار کند.
به گزارش «ایندیپندنت»، هدف از این تجمع اعتراضی که با نام «صداهای متحد» برگزار خواهد شد، واکنش به جوی احساسی است که این روزها علیه پناهجویان شکل گرفته و حکم اخیر ترامپ به ملتهب شدن چنین فضایی بیش از پیش دامن زده است. همچنین این آژانس اعلام کرده مبلغ ۲۵۰ هزار دلار را به «اتحادیه آزادی‌های شهروندی امریکا» (ACLU) اهدا خواهد کرد.
فرهادی که مدتی پیش با انتشار بیانیه‌ای رسما اعلام کرد حتی در صورت مهیا شدن شرایط ورود به امریکا، در مراسم اسکار امسال شرکت نخواهد کرد، به تصمیم اخیر آژانس کاریابی هالیوود واکنش نشان داده است. نویسنده و کارگردان فیلم نامزد اسکار «فروشنده» گفته اعلام حمایت آژانس برایش «باعث افتخار» است و چنین حرکتی اشک به چشمانش آورده است. دیگر موکلان این سازمان از جمله مارک رافالو، پل بتانی و میشا کالینز خوشحالی خود را نسبت به تصمیم اخیر آژانس استعدادهای هالیوود اعلام کرده‌اند.
جرمی زیمر مدیر عامل «آژانس استعداد‌های هالیوود» با انتشار نامه‌ای خطاب به کارمندانش نوشته است:
«اکنون در لحظه‌ای به سر می‌بریم که نیازمند سخاوت، معرفت و بی‌قراری ما است. دنیای ما جای بهتری خواهد بود اگر هنرمندان، ایده‌ها و بیان خلاقانه، آزادانه امکان تبادل داشته باشند. روزی که ملت ما اجازه ندهند هنرمندان سراسر دنیا برای بیان آزادانه خودشان به اینجا بیایند، به عقیده من، از آن پس، ما از امریکایی بودن‌مان دست کشیده‌ایم.»
هنرمندان انگلیسی هالیوود از جمله کیرا نایتلی و سر ریدلی اسکات نیز با امضای نامه‌ای درخواست کرده‌اند فیلم «فروشنده» فرهادی در شب مراسم اسکار در مقابل سفارت امریکا به نمایش درآید.
هشتاد و نهمین مراسم اهدای جوایز آکادمی در تاریخ ۲۶ فوریه (بامداد دوشنبه نهم اسفند) با اجرایجیمی کیمل برگزار خواهد شد.

منبع: icinema.ir

 

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس