طرز تهیه آلاسكاى ميوه اى

مجموعه : انوع سس و دسر

آلاسكاى ميوه اى

آلاسكاى ميوه اى

بستنی یخی که در ایران به بستنی آلاسکا نیز معروف بوده است برای تابستان که میوه ها و آبمویه هایی با طعم های گوناگون وجود دارد بسیار دلچسب و مناسب می باشد و شما به راحتی در منزل می توانید آن را تهیه نمایید و از سلامت آن برای فرزندان خود مطمئن شوید.همچنین می توانید تکه هایی از میوه را به بستنی اضافه نمایید.

طرز تهیه آلاسكاى ميوه اى :

شربت آب و شكر كمى وانيل را مخلوط كردم روى حرارت قرار دادم تا قوام بياید بعد تا سرد شود ميوه ها را خرد كردم دور قالب ليوانی چيدم و شربت سرد شده را داخل ليوان ريختم و ىک حلقه ى پرتقال روى ليوان قرار دادم و چوب بستنى را داخل پرتقال و ليوان گذاشتم، داخل فريزر قرار می دهيم تا يخ بزند بعد از ليوان جدا كرده و سرو مى كنيم.

نكته: موقع سرو خيلى آلاسكا می چكيد به نظرم یک مقدار پودر ژلاتين اضافه كنيم براى كمى سفت شدن آن بهتر باشد.

 

بستنی یخی (در ایران:آلاسکا) که در کانادا و ایالات متحده آمریکا Popsicle، در ایرلند freeze pop، در بریتانیا ice lolly، در بخش‌هایی ازاسترالیا و نیوزیلند ice block و icy pole و در جزایر کیمن chihiro نامیده می‌شودبستنیای است آب‌پایه که با انجماد چاشنی مایعی نظیر انواع آب‌میوه به دور تکه‌ای چوب تهیه می‌گردد. این مایع اغلب از رنگ‌های مصنوعی است.مادامی که مایع یخ زده است، این بستنی را می‌توان از چوبه‌اش در دست گرفت و لیسید. به بستنی یخی‌ای که چوب نداشته باشد یخمک می‌گویند.

بستنی یخی خانگی
نمونه‌ی جایگزینی برای بستنی یخی‌های کارخانه‌ای را می‌توان با استفاده از آب‌میوه‌ها، نوشیدنی‌های مخلوط یا هر نوشیدنی منجمدشونده‌ای در خانه تهیه کرد. یک روش کلاسیک برای این کار استفاده از سینی‌های یخ و درج خلال دندان درونش است. با این وجود، قالب‌های ساخت بستنی یخی گوناگونی هم در بازار موجود است.

تاریخچه
فرانک اپرسون در سال ۱۹۲۳ وقتی مفهوم «یخی روی چوب» را در اوکلند از ایالت کالیفرنیا به نام خودش به ثبت رساند بود که بستنی یخی را معروف کرد.اپیرسون این محصول را در ابتدا Epsicle نامید. با این وجود وقتی چند سال پس از آن او حقوق معنوی اختراعش را به شرکت جو لووی در نیویورک سیتی، به نام پاپسیکل فروخت، این محصول به این نام معروف شد.اپرسون مدعی است که اولین بار او بستنی یخی را در سال ۱۹۰۵، وقتی که تنها یازده سال داشت ساخت وقتی که به طور اتفاقی یک لیوان سودای با آب‌میوهٔ پودری محلول در آب که تکه‌ای چوب در آن بود را در تمام طول سرمای شب در ایوان خانه‌شان رها کرده بود. با این وجود مدارک کافی برای این ادعا وجود ندارد.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس