طرز تهیه کوکی قلبی برای ولنتاین

مجموعه : شیرینی پزی

هدیه روز عشق,شیرینی قلبی برای ولنتاین,شیرینی,طرز تهیه کوکی قلبی برای ولنتاین,کوکی قلبی برای ولنتاین

با کوکی های قلبی خوشمزه همسرتان را سورپرایز کنید

برای روز ولنتاین نیازی نیست حتما هدایای گرانقیمت تهیه نمایید و یا زمان زیادی را صرف تهیه یک هدیه خاص و زیبا کنید.می توانید در خانه خودتان کوکی های زیبا و خوشمزه تهیه نمایید و به عنوان هدیه ای خاص به عشق تان تقدیم نمایید.بدون شک این کار دست شما را بیشتر از هر هدیه ای دیگر دوست خواهد داشت.

کوکی قلبی یک شیرینی خوشمزه برای روز ولنتاین
مواد مورد نیاز برای کوکی قلبی
کره : ۱۲۵ گرم
شکر : ۱۰۰ گرم
عصاره وانیل : ۱ و ½ قاشق چایخوری
تخم مرغ زده شده : ½
آرد : ۲۲۵ گرم

 

مواد مورد نیاز برای رویال آیسینگ
سفیده تخم مرغ : ۱ عدد
شکر : ۲۵۰ گرم
آب لیمو
رنگ خوراکی صورتی

 

وسایل مورد نیاز برای درست کردنن کوکی قلبی برای ولنتاین
قالب قلبی
قیف کیک پزی

مرحله اول درست کردن کوکی قلبی برای ولنتاین
کره، شکر و وانیل را یا با هم زن برقی و یا با هم زن دستی هم بزنید تا روشن و پفی شود. تخم مرغ ها را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد خوب مخلوط شود. سپس مواد آماده شده را داخل آرد بریزید و با قاشق چوبی هم بزنید تا خمیر آماده شود.

مرحله دوم درست کردن کوکی قلبی برای ولنتاین
خمیر را بین دو کاغذ روغنی با وردنه صاف کنید. ضخامت آن باید ۶ میلی متر باشد. با قالب خمیر را به شکل قلبی در بیاورید و خمیر اضافه را دوباره با وردنه صاف کنید و با قالب دربیاورید. این کار را تکرار کنید تا خمیر تمام شود. قلب ها را روی سینی بچینید و به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید. اگر با کمبود وقت مواجه هستید ۱۰ دقیقه در فریزر قرار دهید.

مرحله سوم درست کردن کوکی قلبی برای ولنتاین
فر را روی ۱۹۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. می توانید داخل سینی فر کاغذ سیلیکونی قرار دهید. البته این کار اختیاری است و ضرورتی ندارد. بعد از این که کلوچه ها را از داخل یخچال بیرون آوردید داخل سینی با کمی فاصله بچینید. ۱۰ الی ۱۲ دقیقه در فر بپزید تا کناره های کلوچه ها طلایی شود. کلوچه ها را از فر بیرون بیاورید و بگذارید سرد شود.

مرحله چهارم درست کردن کوکی قلبی برای ولنتاین
سفیده تخم مرغ، شکر و آب لیمو را یا با هم زن برقی و یا با هم زن دستی به مدت ۵ دقیقه با سرعت بالا هم بزنید تا به شکل خمیر کمی سفت در بیاید. سپس به تدریج قطره قطره آب اضافه کنید و همزمان با اضافه کردن آب هم بزنید. بیشتر از یک سوم رویال آیسینگ را در ظرف جداگانه بریزید و به آن رنگ صورتی تیره اضافه کنید. بلافاصله روی آن را با سلفون بپوشانید و کنار بگذارید تا برای کشیدن نوار باریکی دور کلوچه ها و طرح روی آن ها استفاده کنید.

مرحله پنجم درست کردن کوکی قلبی برای ولنتاین
دوباره به بقیه مواد رویال آیسینگ به تدریج آب اضافه کنید و با هم زن هم بزنید تا مواد نرم تر شود. سپس به آن رنگ صورتی کم رنگ اضافه کنید و روی آن را با سلفون بپوشانید و کنار بگذارید.

مرحله ششم درست کردن کوکی قلبی برای ولنتاین
رویال آیسینگ صورتی تیره را کمی هم بزنید و به اندازه یک قاشق داخل قیف بریزید. دور کلوچه ها را یک نوار باریک بکشید و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه کنار بگذارید تا خشک شود. آیسینگ رویال بافیمانده در قیف را به ظرف برگردانید.

مرحله هفتم درست کردن کوکی قلبی برای ولنتاین
وقتی نوار لبه کلوچه ها سفت شد، مواد آیسینگ صورتی کم رنگ را کمی هم بزنید و داخل قیف بریزید. داخل کلوچه ها را با آن پر کنید و ۱ الی ۲ ساعت کنار بگذارید تا کاملا خشک شود.

مرحله هشتم درست کردن کوکی قلبی برای ولنتاین
بعد از این که رویال آیسینگ کاملا خشک شد شروع به طراحی کنید. مواد آیسینگ صورتی پر رنگ را کمی هم بزنید و داخل قیف بریزید یک بار دیگر دور کلوچه ها یک نوار باریک بکشید. (این کار ضروری نیست اما ظاهر کلوچه ها را زیباتر می کن) سپس روی آن ها همانند تصویر یا هر طرحی که دوست دارید بکشید. بعد از این که تمام کلوچه ها را طراحی کردید بگذارید ۴۵ دقیقه الی ۱ ساعت در دمای اتاق بماند. کلوچه ها را داخل یک ظرف بدون هوا و در دمای اتاق نگه دارید و تا ۷ الی ۱۰ روز مصرف کنید.

منبع : bedunim.ir

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس