آموزش آشپزی : تهیه مرغ به همراه آلو

مجموعه : انواع غذا

آموزش آشپزی,درست کردن مرغ,مرغ با آلو
آموزش تهیه مرغ با آلو

دستور تهیه خوراک مرغ و آلو را در این بخش آورده ایم؛ این خوراک سالم ، کم کالری و خوشمزه را می توانید برای فرزندانتان با خیال راحت تهیه کنید. مزه ملس و خاطره انگیز این خوراک خوشمزه رضایت همه را جلب خواهد کرد. همچنین در این مطلب با ارزش تغذیه ای این خوراک خوشمزه آشنا خواهید شد .

دستور آشپزی امروز ما به طرز تهیه غذایی با طعمی بسیار جذاب و کالری نسبتا پایین برای افرادی که رژیم لاغری دارند یا ترجیح می‌دهند شام سبک‌تری بخورند، اختصاص دارد. مرغ و آلو می‌تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که به دنبال تنوع در سفره غذایی خود هم هستند.

برای تهیه این غذا برای ۴ نفر به حدود ۶۰۰ گرم ران مرغ بدون پوست و استخوان، ۱ قاشق چای‌خوری روغن زیتون فرابکر، ۱ فنجان آب مرغ کم‌نمک، یک‌چهارم فنجان سرکه سیب (یا هرنوع سرکه)، یک‌چهارم فنجان زیتون خردشده، یک‌چهارم فنجان آلوی خردشده و بدون هسته و مقداری نمک و فلفل نیاز داریم. برای آماده کردن این غذا هم کافی است که ابتدا تکه‌های مرغ را با نمک و فلفل طعم‌دار کنید. سپس روغن را در تابه نچسبی گرم و مرغ‌ها را در آن سرخ کنید. در طول مدت سرخ شدن دو طرف مرغ‌ها، در تابه را ببندید تا تکه‌های مرغ در حین سرخ شدن، کمی هم مغزپخت شوند. بعد از اینکه هر طرف مرغ‌ها را حدود ۵ دقیقه سرخ کردید و حرارت دادید، آب مرغ، سرکه و آلوها را به تابه بیفزایید و پس از جوش آمدن، حرارت را حدود ۳۰ دقیقه کم کنید تا آب مرغ غلیظ شود و مرغ‌ها و آلوها هم نرم شوند. در ۲ دقیقه پایانی پخت، زیتون‌ها را هم به این غذا اضافه کنید.

هر وعده از این غذا حاوی ارزش تغذیه ای زیر است: ۲۲۴ کیلوکالری انرژی ۸ گرم چربی ۱۱۸ میلی‌گرم کلسترول ۳ گرم کربوهیدرات ۲۹ گرم پروتئین ۱ گرم فیبر ۳۹۴ میلی‌گرم سدیم ۴۵۴ میلی‌گرم پتاسیم ۲۰ درصد سلنیوم

سلامتیسم

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس