طرز تهیه پيتزای نارنجکی

پيتزای نارنجکی

پيتزای نارنجکی

پیتزا همیشه از غذاهای مورد علاقه افراد محتلف در سرتاسر جها ن می باشد خصوصا کودکان.حال شما می توانید برای ایجاد تنوع به جای پیتزای معمولی همیشگی مواد آن را داخل نان بریزید و مانند یک نارنجک خوشمزه آن را تهیه نمایید.همچنین می توانید کمی در مواد اولیه آن نیز تنوع ایجاد نمایید.

اين روزها ديگر همه چيز فرق كرده و داخل نان خامه‌اي مواد ديگر هم پيدا مي‌شود؛ به عنوان مثال مي‌توانيد داخل نان خامه‌اي مواد پيتزا بريزيد. اين پيتزا به مراتب برای همه هيجان انگيزتر از نوع معمول آن است. اين نوع پيتزاها براي مهمانی ها به خصوص تولد بچه ها ايده آل هستند.

تا همين دو  سه سال پيش هر جا گلوله‌اي خميري و برشته مي‌ديديم انتظار داشتيم داخل آن پر باشد از خامه شيرين يا كرم. ولي اين روزها ديگر همه چيز فرق كرده و داخل نان خامه‌اي مواد ديگر هم پيدا مي‌شود؛ به عنوان مثال مي‌توانيد داخل نان خامه‌اي مواد پيتزا بريزيد. اين پيتزا به مراتب براي همه هيجان انگيزتر از نوع معمول آن است. اين نوع پيتزاها برای مهمانی ها به خصوص تولد بچه ها ايده آل هستند.

مواد لازم برای نان پيتزا:
 آرد: ۱ پيمانه
آب: ۱ پيمانه
روغن جامد: ۲ قاشق سوپخوری
تخم مرغ: ۳ عدد
نمک: نوک قاشق چایخوری
كاغذ روغنی: به مقداركافی

مواد لازم برای داخل پيتزا:
گوشت چرخ كرده: ۲۰۰ گرم
پنير پيتزا: ۱۵۰ گرم
رب گوجه فرنگی:  ۱ قاشق سوپخوری
فلفل دلمه ای متوسط: ۱ عدد
نمک و فلفل: به مقدار لازم
نخودسبز و ذرت پخته و هويج نگينی پخته: ۱ پيمانه
روغن: ۲ قاشق سوپخوری
آويشن: ۱/۲ قاشق چایخوری
آب: ۱/۲ پيمانه

طرز تهیه خمیر پیتزا :
آب، روغن و نمک را روي حرارت بگذاريد تا جوش بيايد. به محض جوش آمدن آب، آرد به آن اضافه كرده و دائم هم بزنيد تا يكدست شود، سپس از روی حرارت برداشته و باز هم بزنيد تا خنک شده و گلوله نشود.

وقتي مايه بالا خنك شد، تخم‌مرغ‌ها را يكی يكی به مواد اضافه كنيد و هم بزنيد تا خمير نرم و براق و يكدستي به دست بيايد.

روي سيني فر، كاغذ روغني پهن كنيد. خمير نان آماده شده را در قالب شكوفه بريزيد و با دهانه گشاد آن، شكوفه های بزرگی از خمير با فاصله، روي كاغذ روغني بزنيد.

فر را روشن كرده، با درجه حرارت ۲۲۰ درجه سانتي‌گراد گرم كنيد. سيني فر محتوی نان های لقمه ای را در طبقه وسط فر به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقيقه حرارت دهيد تا مغزپخت شوند. پس از اين مدت فر را خاموش كنيد،‌ نان‌ها را دربياوريد و كنار بگذاريد تا خنک شوند.

نكته: اگر سطح روي نان‌ها درحال برشته شدن است يا به عبارت ديگر حرارت فرتان بالاست، زودتر از ۲۰ دقيقه نان‌ها را از فر بيرون بياوريد تا خيلي سفت نشوند چون يك مرحله پخت ديگر هم در پيش دارند.

طرز تهيه مواد داخل پيتزا :
روغن را در ماهیتابه ريخته، روي حرارت بگذاريد. گوشت چرخ‌كرده را هم با فلفل دلمه‌اي و سبزيجات پخته (هويج، نخود سبز و ذرت) تفت دهيد. نمك و فلفل را هم اضافه كنيد و با افزودن آويشن موادتان را طعم‌دار كنيد. رب گوجه‌فرنگي را هم به مواد بيفزاييد و خوب هم بزنيد. كمي آب اضافه كرده، بگذاريد گوشت چرخ كرده با حرارت ملايم پخته شود.

نان‌هاي آماده را روي ميز كار قرار داده و با چاقو برش عرضي در آنها ايجاد كنيد تا محلي براي ريختن مواد داخل پيتزا به وجود بيايد. با قاشق مقداري از مايه گوشت را روي نيمه پاييني‌ نان بريزيد. مقداري پنير پيتزا هم روي مواد ريخته و نيمه بالايي نان را با كمي فشار روي مواد اضافه كنيد.
همه نان‌ها را به اين صورت به شكل پيتزا درآوريد.

فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتي‌گراد روشن كنيد تا گرم شود. پيتزاهاي آماده را روي سيني فر در طبقه وسط قرار دهيد و حدود ۸ تا ۱۰ دقيقه صبر كنيد تا پنير پيتزاها آب شود.

به روش ديگر :
• می توانيد مواد پيتزا و پنير را روي نان بريزيد ولی آ‌نها را در فر نگذاريد. بلكه در ظرف دربسته در فريزر نگه داريد تا موقعي كه عجله داشتيد، آنها را براي گرم شدن و آب شدن پنير پيتزا در فر يا مايكروويو كمي گرم كنيد.

• داخل اين نان ها را به جای مواد پيتزا، مي‌توانيد با سالاد الويه پر كنيد. اين هم پيشنهاد خوبی برای مهمانی هاست.

 

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس