مروری بر دوبرال

برای سرماخوردگی کودکان آنتی بیوتیک مصرف نکنید

عفونت گوش میانی,آنتی‌بادی‌,واکسن , پاشویه,سرماخوردگی کودکان, آنتی بیوتیک,کودکان سرماخورده

بهترین تب‌بر برای نوزادان و کودکان

زمانی که کودک سرما میخورد مادر بسیار نگران می شود خصوصا اینکه تب او را چگونه کنترل نماید تا کودک دچار تشنج نشود.همچنین به محض سرماخوردگی در کودک مادر بلافاصله شروع به دادن آنتی بیوتیک به کودک می کند که این کاری بسیار اشتباه می باشد و می تواند کودک را ضعیف تر کند.

استفاده از آنتی‌بیوتیک در کودکان سرماخورده ممنوع
حسین معصومی اصل عضو هیات مدیره انجمن عفونی کودکان، با اشاره به اینکه هنگام سرماخوردگی کودکان به هیچ وجه نباید آنتی‌بیوتیک مصرف شود، گفت: شربت استامینوفن بهترین تب‌بر برای کودکان و نوزادان است. نوزادان تا یکی دو ماه پس از تولد به دلیل داشتن آنتی‌بادی‌های مادری خیلی اندک دچار سرماخوردگی می‌شوند، ولی در ماه‌های بالاتر از سه ماه این مشکل ممکن است در نوزادان بروز کند.

اقدامات حمایتی و علامتی بهترین توصیه برای درمان نوزادان سرماخورده است، که توصیه می‌شود شستشوی بینی نوزاد با قطره کلریدسدیم انجام گیرد و شربت‌های استامینوفن نیز با دوز مناسب در بازه‌های زمانی مشخص استفاده شود. به هیچ وجه در کودکان و نوزادان سرماخورده نباید آنتی بیوتیک مصرف شود، مگر اینکه پزشک تشخیص دهد که سرماخوردگی با عارضه‌هایی همچون سینوزیت و عفونت گوش میانی همراه شده باشد.

ایشان با تاکید بر اینکه بسیاری از مادران برای درمان تب کودکان‌شان از شیاف استفاده می‌کنند، گفت: این اقدام برای کاهش تب کودک مناسب نیست و ساده‌ترین و کم‌عارضه‌ترین دارو استفاده از شربت استامینوفن است و همزمان با آن نیز باید پاشویه انجام گیرد. در صورتی که تب بسیار بالا بود و استفاده از شربت موثر واقع نشد با مشورت پزشک در موارد اورژانسی استفاده از شیافت مد نظر قرار می‌گیرد.

کودکانی که دچار تب ناشی از سرماخوردگی هستند و موعد واکسن آنها فرا رسیده باید تزریق واکسن‌شان عقب انداخته شود، چرا که در غیر این صورت وضعیت نوزاد نیز بدتر خواهد شد.
منبع:farsnews.com

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس