مروری بر دوبرال

شیشه شیر برای کودکان 2 ساله ممنوع

شیشه خوردن,کودکانی که شیشه میخورنند,آموزش تربیت کودک

عوارض خوردن سر شیشه برای کودکان از ۲ سالگی هنگام خوابیدن

 

یکی از کاربران کانال سلامانه در بیسفون، گفته‌اند که دختر چهار ساله‌ای دارم که زیاد با خوردن غذا جور نیست و شب‌ها موقع خوابیدن شبر با شیشه شیر می‌خورد و نسبت به بچه‌های همسن و سال خودش کلمه‌ها را درست تلفظ نمی‌کند و همه چیز را برعکس می‌گوید. لطفا راهنماییم کنید.

دکتر رامین مظفری‌کرمانی، متخصص نوزادان و کودکان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با سلامانه در پاسخ به این کاربر گفت: «به هیچ‌وجه در چنین شرایطی والدین نباید کودک را با هم سن و سالان خود مقایسه کنند. در خصوص اینکه کودک کلمات را به درستی تلفظ نمی‌کند هم نباید خیلی نگران نبود و فقط توصیه بر این است که که اگر کودک کلمه‌ای را به اشتباه یا برعکس تلفظ می‌کند، ادای او را در نیاورده یا او را تشویق نکنید که کلمه‌ای که به درستی تلفظ نکرده را تکرار کند.»

وی همچنین گفت: «اگر والدین در جمعی هستند و کودک کلمه را به درستی بیان نمی‌کند، نباید به او گفت که که «ای بابا باز کلمه‌ها رو اشتباه گفتی»، بلکه باید سعی کرد بدون هیچ تندی و نگرانی‌ای، به درستی آن کلمه را تلفظ کرد تا کودک بشنود.»

این متخصص نوزادان و کودکان همچنین توصیه کرد که والدین در طول روز باید سعی کنند با کودکشان صحبت کرده و برایش کتاب داستان و شعر بخوانند و از او بخواهند که آنها را همراهی کند. با مهربانی با کودک برخورد کنند و با هر بار اشتباه تلفظ کردن کلمات سعی کنند آرام و شمرده همان کلمه را برای فرزندشان بازگو کنند.»

مظفری، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درنهایت به این کاربر سلامانه گفت: «از دو سالگی به بعد استفاده از سر شیشه برای خوابیدن کودکان ممنوع است و وقتی که کودک مسواک زد، نباید چیز دیگری به جز آب بخورد. از این رو برای یکباره شیشه یا پستانکی که به کودک داده شده، باید گم شود و دیگر پیدا نشود. در این مدت برای یک هفته کودک بی‌قراری و گریه کودک خواهد کرد که باید این شرایط را تحمل کرد و به هیچ وجه برای آرام کردن او نباید دوباره شیشه در دهانش گذاشته شود. بی‌قراری کودک طبیعی است و در هر سنی که والدین بخواهند او را از شیشه جدا کنند، همین بی‌قراری‌ها را خواهد داشت. بنابراین پس هر چه زودتر شیشه را از کودک گرفت تا غذا بخورد.»

 

منبع : سلامانه

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس