مروری بر دوبرال

در ماههای اول نوزاد را به مسافرت نبرید

مسافرت نوزاد,مسافرت با نوزاد,سفر با بچه

مسافرت بردن نوزاد در ماههای اول ممنون است

با توجه به گفتگو با دکتر محمد کاظمیان متخصص نوزادان ، به نفع نوزاد است تا چند ماه اول به مسافرت نبریدش. برای دیدن تمامی گزارش ها به ادامه مطلب مراجعه نمائید.

دکتر محمد کاظمیان استادیار دانشگاه شهید بهشتی در این رابطه افزود: در ماه‌های اول تولد، نوزادان دچار نقص ایمنی و ضعف دفاعی بدن هستند و نسبت به باقی سنین آسیب‌پذیرترند بنابراین خانواده‌ها باید توجه داشته باشند که اگر مسافرت ضرورت ندارد حتی‌الامکان باید از رفتن به مسافرت بپرهیزند.وی اضافه کرد: با تغییر آب و هوا و جابجایی هم خطر سرما و گرما برای نوزاد وجود دارد و هم اینکه میکروب‌های هر منطقه، خاص همان منطقه است. بنابراین ممکن است بدن نوزاد با میکروب‌های جدیدی مواجه شود که این عامل ریسک عفونت را در نوزاد بالا می‌برد.

استادیار دانشگاه شهید بهشتی افزود: اگر هنگام مسافرت از یک مکان عمومی مانند هتل استفاده شود نیز چون مشخص نیست که چه کسانی قبلا در آن مکان حضور داشته‌اند، امکان عفونت در نوزاد بالا می‌رود.دکتر کاظمیان تاکید کرد: در مسافرت‌های هوایی هنگام بلند شدن و نشستن هواپیما بهتر است کودک شیر بخورد زیرا در این حالت مشکلی برای گوش نوزاد ایجاد نمی‌شود.وی ادامه داد: در این مسافرت‌ها چون تغییرات آب و هوایی بیشتر است حتما باید کودک از نظر تعادل‌ مراقبت شود به گونه‌ای که درجه حرارت برای او در طول سفر یکنواخت باشد.

به گفته وی، تا جایی که امکان دارد باید از تماس نوزاد با افراد جدید جلوگیری شود.این فوق تخصص نوزادان با بیان اینکه شست‌وشوی دست‌ها در مسافرت بسیار مهم است، افزود: با این کار از ایجاد عفونت‌ها جلوگیری می‌شود و والدین باید در زمان مسافرت در حد وسواس، دست‌های خود را بشویند.وی تصریح کرد: در چند ماه اول داروی خوراکی مناسبی برای نوزاد وجود ندارد اما اگر کودک دچار گرفتگی بینی شده باشد والدین می‌توانند از قطره کلرسدیم استفاده کنند یا اگر اضطراری وجود داشت حداکثر یک نوبت از استامینوفن استفاده کنند.وی در پایان اظهار کرد: والدین باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که در چند ماه اول مسافرت نداشته باشند زیرا این حالت به نفع بچه است.

منبع:خبرنگاران جوان

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس