مروری بر دوبرال

فرزندانتان را سرگرم کنید!!

مجموعه : سرگرمی کودکان

 

بازی با کودک,سرگرم کردن کودکان,بازی با کودکچند روش برای بازی با کودک

ترجمه طاهره محمدی: یکی از وظایف شما به عنوان والدین سرگرم کردن بچه هاست. حتی اگر سرتان شلوغ است این عادت را در خودتان از بین ببرید که تنها به وسیله تماشای کارتون یا تلویزیون فرزندتان را سرگرم کنید. این فعالیت ها که در ادامه برایتان فهرست کرده ایم در عین اینکه برای فرزندتان جالب و هیجان انگیز است، باعث رشد شخصیتی او نیز خواهدشد.

کارهای گروهی
فعالیت های گروهی همیشه برای کودکان جذاب و سرگرم کننده است. علاوه بر این، باعث رشد مهارت های اجتماعی آنها نیز خواهد شد. از چند نفر از همسایگان خود کمک بگیرید و از فرزند آنها بخواهید در یک وقت آزاد با فرزندتان بازی کنند. می توانید یک کلوب شعر تشکیل دهید و بچه ها را تشویق به حفظ کردن شعر و خواندن آن باری یکدیگر کنید. از آنها بخواهید با همفکری یکدیگر یک کلیپ ویدئویی ترتیب دهند و خود شما با گوشی همراهتان از آنها فیلمبرداری کنید.

این کار باعث قوت گرفتن مهارت همفکری و مدیریت برای انجام یک پروژه گروهی بین کودکان خواهد شد. اگر خود و دوستانتان درگیر یک فعالیت خیر هستید، می توانید فرزندتان را نیز در انجام امور کمک به دیگران سهیم کنید. این کار در عین سرگرم کننده بودن برای فرزندتان به رشد مهارت های اجتماعی اش کمک خواهد کرد.

بازی با کودک,سرگرم کردن کودکان,بازی با کودکبرای کودک خود کتاب بخوانید و او را سرگرم کنید

فعالیت های خلاقانه
تشویق کودکان به انجام کارهای خلاقانه به آنها کمک می کند به شیوه خودشان از انجام امور مختلف لذت ببرند. از فرزندتان بخواهید شبیه یکی از شخصیت های کارتونی یا سینمایی مورد علاقه اش لباس بپوشد و از این طریق خلاقیت او را برای انتخاب لباس به کار بیندازید.

یکی دیگر از کارهای خلاقانه نقاشی کردن است. از کودکتان بخواهید تصویری که در ذهنشان است روی کاغذ پیاده کند. برای مثال از او بپرسید در طول چند روز گذشته چه چیزی باعث خوشحالی او شده و سپس از او بخواهید همان اتفاق را برایتان نقاشی کند. به همین ترتیب در هر فعالیتی دنبال پروراندن حس خلاقیت او باشید و در عین حال یک روز جالب و هیجان انگیز برایش خلق کنید.

بازی با کودک,سرگرم کردن کودکان,بازی با کودکبرای کودکان خود آواز بخوانید و با او به شهربازی بروید

فعالیت های لذت بخش
گاهی اوقات تنها برای کسب لذت فرزندانتان آنها را در کارهایی که دوست دارند، همراهی کنید. برای مثال با آنها شروع به آواز خواندن کنید. اگر عاشق درست کردن کف در حمام هستند این اجازه را به آنها بدهید. اجازه بدهید خودشان بستنی مورد علاقه با طعم خاصی که دوست دارند را انتخاب کنند. با یکدیگر به باغ وحش یا شهربازی بروید. در واقع، کارهایی انجام دهید که واقعا آنها را به هیجان می آورد.

 

منبع : برترین ها

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس