مروری بر دوبرال

آلرژی غذایی می تواند باعث اضطراب در کودکان شود

مجموعه : تغذیه کودک

آلرژی غذایی

آلرژی غذایی کودکان موجب اضطراب دوران کودکی و نوجوانی

 بین آلرژی غذایی و اضطراب و افسردگی در دوران کودکی ارتباطاتی وجود که در جدیدترین تحقیقات نشان داده شده کودکانی دارای آلرژی غذایی هستند بیشتر از سایرین دچار اضطراب دوران کودکی می شوند و این مشکل می تواند زندگی اجتماعی کودک را به طور کامل مختل کند و تحت تاثیر قرار دهد.

ارتباط بیـن آلـرژی غـذایـی و اضطـراب دوران کـودکـی 
میزان ابتلا به آلرژی غذایی در ایالات‌متحده با تخمین‌های اخیر ۸ درصد است و به‌طور فزاینده‌ای رو به افزایش است. محققان ۸۰ کودک مبتلابه آلرژی غذایی در سنین بین ۴ تا ۱۲ سال و به‌طور متوسط ۸ ساله را موردمطالعه قراردادند. همچنین آسم را در میان کودکان تحت کنترل قراردادند زیرا اختلالات اضطراب و خلق‌وخو، در میان جوانان مبتلابه آسم شایع‌تر است.

سطح اضطراب در افرادی که دارای منابع مالی کمتری هستند رو به افزایش است و نشانه‌های اضطراب در کودکان و مراقبین آن‌ها بیشتر است. نتایج نشان می‌دهد که آلرژی غذایی به‌ویژه به اضطراب اجتماعی و ترس از روابط اجتماعی مرتبط است. زیرا مدیریت یک وضعیت بالقوه تهدیدکننده زندگی، ممکن است موجب اضطراب شود و بعضی از کودکان ممکن است اضطراب اجتماعی بیشتری در مورد” متفاوت بودن “از سایر کودکان بسته به سن آن‌ها داشته باشند.

بسیار ارزشمند است که ارتباط اضطراب با آلرژی غذایی را در بین نوجوانان و  جوانان بررسی کنیم، زیرا این گروه سنی در اوج ریسک ابتلا به افسردگی قرار دارند، بخصوص که اضطراب اوایل دوران جوانی با افزایش خطر ابتلا به افسردگی همراه است.

با شیوع بالای آلرژی‌های غذایی امروزه، آموزش‌ و پرورش در مدارس همچنان باید به‌عنوان یک اولویت مهم قرار گیرد. با توجه به ارتباط قوی بین آلرژی غذایی و اضطراب اجتماعی در کودکان، بررسی‌های آینده مربوط به رابطه سلامت روان با سلامت مواد غذایی نیز در تنظیمات بالینی، مدرسه و جامعه ضروری است که می‌تواند در جهت توسعه مداخلات کمک‌کننده باشد.

 

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس